POPIS UČENIKA POZVANIH NA 59. ŽUPANIJSKO NATJECANJE TEHNIČKE KULTURE (3. ožujka 2017.)

 

85 maketarstvo i modelarstvo 5r H

Fran Ivanković (OŠ Matije Petra Katančića)

 

 

86 graditeljstvo 6r H

Sara Štargl (OŠ Matije Petra Katančića) 

 

92 fotografija P

Bruno Špoljarić    (OŠ VALPOVO / Goran Kupčerić)

Fran Šandor (OŠ Belišće / Damir Tomas)

Stefanija Pujić      (FOTOKLUB VALPOVO / Dragan Francuz)

Tin Arambašić (CTK VALPOVO-BELIŠĆE / Goran Kupčerić)

 

423 automatika P

Davor Arsenić (OŠ BELIŠĆE / Marijan Antolović)

Lucian Vranković (CTK VALPOVO-BELIŠĆE / Tomislav Kudeljnjak)

Roko Ivić (OŠ VALPOVO / Tomislav Kudeljnjak)

 

424 modelarstvo P

Benjamin Crnčan (OŠ Belišće / Damir Tomas)

Leon Blažević (OŠ VALPOVO / Biljana Pantoš)

Matej Vicić (CTK VALPOVO-BELIŠĆE / Zvonimir Hajnc)

  

Tehničke aktivnosti znatno pridonose razvoju znanja, vještina, samostalnosti i odgovornosti učenika, a natjecanje mladih tehničara omogućuje afirmaciju darovitih i talentiranih učenika i time pridonosi njihovom ranom otkrivanju.

Natjecanje mladih tehničara  organizira i provodi Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Agencija za odgoj i obrazovanje, Hrvatska zajednica tehničke kulture, županijski i gradski uredi za prosvjetu, kulturu, informiranje, sport i tehničku kulturu, županijske i gradske zajednice tehničke kulture te udruge tehničke kulture sukladno Uputama za provedbu natjecanja i smotri učenica i učenika osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske u 2017. godini.

Natjecanje se provodi na temelju redovitog, izbornog i izvannastavnog programa tehničke kulture te programa dodatne nastave sadržane u Hrvatskom nacionalnom obrazovnom standardu i programima posebnih tehničkih kompetencija (znanje, vještine, samostalnost i odgovornost) koje se stječu u izvannastavnom i izvanškolskom programu tehničke kulture.

Sudionici natjecanja su učenici osnovnih škola od petog do osmog razreda, članovi klubova mladih tehničara u osnovnim školama, udrugama tehničke kulture (podmladak udruga tehničke kulture) ili srodnim ustanovama.

Natjecatelji se natječu u dvije kategorije:

H-kategorija – redoviti i izborni program, program dodatne nastave i izvannastavni program tehničke kulture;

 

P-kategorija – izvannastavni i izvanškolski program u posebnim područjima tehničke kulture za podmladak škola, udruga, centara ili ustanova tehničke kulture.